Pomiń
  • ul. Admiralska 26a, 60-480 Poznań-Kiekrz

Firma Travdar z Poznania – producent kory sosnowej – zajmuje się także pozyskiwaniem oraz sprzedażą kory sosnowej w workach i drewna kominowego w konkurencyjnych cenach.

W ramach pielęgnacji zieleni, poznańska firma Travdar wykorzystuje korę sosnową, aby chronić nowo posadzone drzewa przed utratą wilgoci. Nasadzenia kompensacyjne za usunięte drzewa, ukorzeniają się szybciej. Pracownicy firmy Travdar z ulicy Admiralskiej 26A w Poznaniu wiedzą, że kora to najlepszy materiał do osłony gleby. Może zakryć agrowłókninę w ogrodach, parkach czy w pasach nowych nasadzeń krzewów np. wzdłuż podpoznańskich ścieżek rowerowych. Ogrodnicy z firmy Travdar wyściółkują korą zlecony teren. Nada to estetyczny i dekoracyjny wygląd wyodrębnionym częściom parków, ogrodów, parkingów itp.

Kora powstrzymuje rozwój chwastów a ograniczając parowanie podłoża, zapewnia bardzo dobre warunki dla rozwoju roślin. Kora chroni rośliny przed przemarznięciem. Pozwala to zwiększyć szasnę na przetrwanie młodych drzew i krzewów i dotrwanie do wiosny.

Firma Travdar oferuje korę sosnową, która pobudza aktywność biologiczną gleby i zapewnia warstwę ściółkującą. Kora chroni glebę przed wypłukaniem minerałów przez deszcz oraz wydmuchiwaniem żyznej warstwy przez wiatr. Gleba nie powinna pozostawiać odsłonięta, gdyż nie jest to sytuacji naturalna w przyrodzie. Ściółkowanie korą jest jednym z podstawowych zabiegów ochronnych, dlatego Travdar poleca kore sosnową oraz trawę naturalną w rolkach.